Rzęsy metodą 1:1

Ostatnio bardzo popularne wśród pań stało się przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Najchętniej wybieraną techniką jest metoda przedłużania rzęs 1:1 inaczej nazywana metoda semi-permanentną lub permanentną, a więc zapewniającą długotrwały efekt.

Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 1:1 ?

Przedłużanie rzęs metodą jeden do jeden doskonale zagęszcza i przedłuża rzęsy, co wspaniale akcentuje oko, optycznie je powiększając. Zabieg polecany jest szczególnie tym paniom, które nie mogą poszczycić się naturalnie wyrazistymi rzęsami. Wykonanie zabiegu trwałego przedłużania rzęs zapewnia komfort na co dzień, zwłaszcza w trakcie zajęć sportowych, pływania, pobytu w saunie itd. Rzęs przedłużonych metodą 1:1 nie trzeba malować. Cała metodyka zabiegu polega na dokładnym doklejaniu sztucznych rzęs do naturalnych – rzęsa do rzęsy. Sztuczne rzęsy są bezpieczne dla delikatnej skóry powiek i dla oka, nie wywołują podrażnień i alergii. Dokleja się je w odległości około 1 mm od nasady naturalnych rzęs. Wykonane z włókien syntetycznych z dodatkiem jedwabiu, kształtem odwzorowują rzęsy naturalne. Dzięki temu taki też efekt, przedłużania rzęs tą metodą, uzyskujemy.

Jak długo trwa aplikacja rzęs metodą 1:1 ?

Aplikacja rzęs trwa w tym wypadku od 1,5 do 2 godzin. W rezultacie otrzymujemy 30-50% przedłużenie i zagęszczenie rzęs. Na jedno oko przypada od 70 do 120 sztucznych rzęs. Profesjonalna makijażystka, która zajmuje się aplikacją rzęs doskonale wie, jak wykonać zabieg, by naturalne rzęsy nie były zbyt obciążone, a efekt był bardzo naturalny. Sztuczne rzęsy utrzymują się od 60 do 90 dni, zgodnie z naturalnym biologicznym rytmem wypadania rzęs naturalnych. W dniu zabiegu klientka nie wykonuje makijażu oczu, rzęsy powinny być także dobrze odtłuszczone.

Czy aplikacja rzęs w metodzie 1:1 uszkodzi naturalne rzęsy ?

Metoda przedłużania rzęs 1:1 wykonana profesjonalnie i dokładnie, zapewnia bardzo dobry i długotrwały efekt. Aplikacja sztucznych rzęs wykonanych z włókien poliestrowo-jedwabnych jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą, która nie uszkadza rzęs naturalnych. W każdym momencie syntetyczne rzęsy można usunąć. Klej do ich aplikacji nie zawiera substancji szkodliwych dla skóry powiek i oka tj. formaldechyd, więc nie ma obawy, że spowoduje jakiekolwiek podrażnienie czy alergię bądź zniszczy strukturę naturalnej rzęsy. Zabieg przedłużania rzęs jeden do jeden, można wykonać z powodzeniem również u osób o wrażliwych oczach oraz noszących soczewki kontaktowe.

Jak często należy uzupełniać rzęsy ?

Sztuczne rzęsy utrzymują się przez okres od 60 do 90 dni. Dlatego w zależności od ilości i kondycji pozostałych rzęs, kosmetyczka aplikująca je, określa, co jaki czas mogą być one uzupełniane. Zazwyczaj przedłużone rzęsy uzupełnia się co 50-70 dni, by podtrzymać efekt pięknych rzęs.

Jak pielęgnować rzęsy po aplikacji metody 1:1 ?

Aby zachować rzęsy w dobrej kondycji po zabiegu przedłużania metodą jeden do jeden, warto wprowadzić odpowiednią pielęgnację oka, która stanie się naszym rytuałem. Podstawową zasadą jest dokładne rozczesywanie rzęs specjalną szczoteczką. Należy pamiętać, by nie pocierać oczu i nie używać tłustych preparatów pielęgnacyjnych. Wskazane jest też stosowanie kosmetyków tonizujących. Przez pełną dobę od aplikacji rzęs dobrze jest unikać miejsc tj. basen czy sauna. Wilgoć i chlorowana woda oraz wysoka temperatura mogą źle wpłynąć na klej do aplikacji rzęs. Aby syntetyczne rzęsy mocno trzymały się naszych naturalnych, klej musi mieć odpowiednie warunki, by je ze sobą mocno związać.

Zalety aplikacji rzęs metodą 1:1

Dzięki metodzie przedłużania rzęs 1:1 możemy pozwolić sobie na piękne, długie, zjawiskowe rzęsy, przy zachowaniu jednocześnie naturalnego efektu. Oprawa oczu zyskuje na wyrazistości. Same oczy są optycznie powiększone, a rzęsy w odcieniu głębokiej czerni, nie wymagają malowania, są idealnie podkręcone i podkreślone, a dodatkowo odporne na warunki atmosferyczne, wilgoć, deszcz, śnieg czy temperaturę powietrza. Ich aplikacja to komfort, oszczędność czasu i rewelacyjny look.